Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Orange na Slovensku spustí volania cez 4G sieť

K spusteniu novej služby príde už vo veľmi krátkom čase. Pôjde o tretieho poskytovateľa, ktorý technológiu u nás sprístupní.

Mobilný operátor Orange sa pripojí k 4keTelekomu a už o pár dní odštartuje prevádzku volaní cez LTE sieť – takzvané VoLTE.

„Komerčnú prevádzku VoLTE plánujeme spustiť v najbližších dňoch,“ povedala pre Živé.sk a MobilManiu hovorkyňa Orangeu Alexandra Piskunová.

Podľa informácií od nášho čitateľa, spoločnosť už od včera službu testovala VoLTE verejne – minimálne v časti Bratislavy.

Čo prináša VoLTE?

„Hlas po sieti“ umožňuje vytvoriť hovor už za dve sekundy, záleží však aj od konkrétneho mobilu. Hovory sú realizované priamo v LTE sieti, telefón tak nemusí prechádzať do staršej siete, čím mierne šetrí aj batériu zariadenia. Okrem toho je možné v LTE volať aj využívať dáta, čo sa zíde napríklad pri navigovaní a podobných činnostiach. VoLTE sa u nás zatiaľ masívnejšie nepresadilo – dôvodom môže aj malé množstvo podporovaných smartfónov.

Operátor nespresnil, pre aké modely bude technológia sprístupnená, ani to, či bude fungovať aj medzi poskytovateľmi, ktorí už technológiu majú v sieti nasadenú.

O2 má spustiť VoLTE do konca roka, pôjde o posledného poskytovateľa u nás, ktorý VoLTE nasadí.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.