Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Časť vrátených Galaxy Note 7 čaká recyklácia. Plánujú z nich extrahovať tony surovín

Plány spoločnosti zahŕňajú rozobratie smartfónov na jednotlivé komponenty a ich následné rozpredanie, znovupoužitie alebo recykláciu.

Spoločnosť Samsung tento týždeň oznámila, že už začala so spracovaním smartfónov Galaxy Note 7, ktoré sa jej vrátili v rámci celosvetovej zvolávacej akcie. A hoci obmedzený počet kusov s upravenými špecifikáciami firma opäť predáva, veľká časť zariadení prejde recykláciou. Téme sa venoval web The Korea Herald.

Zákazníci Samsungu späť odovzdali zhruba 3,5 milióna smartfónov Galaxy Note 7. Je teda pochopiteľné, že firma hľadá čo možno ekologicky najpriaznivejšie riešenie problému.

Galaxy Note Fan Edition sa zatiaľ predáva iba v Južnej Kórei (zdroj: The Korea Herald) Galaxy Note Fan Edition sa zatiaľ predáva iba v Južnej Kórei (zdroj: The Korea Herald)

Kusy, ktoré sa do predaja nevrátia, tak skončia rozmontované na jednotlivé súčiastky. Nepoškodené komponenty, napríklad displeje, pamäte či fotoaparáty, potom spoločnosť ďalej predá, respektíve zrecykluje. S pomocou špecializovaných firiem plánuje Samsung zo zariadení vyťažiť až 157 ton materiálov ako je zlato, striebro či meď.

Čo sa vlastne stalo s Note 7? Pozrite si, ako sa situácia vyvíjala
Čo sa vlastne stalo s Note 7? Pozrite si, ako sa situácia vyvíjala

Veľký súhrn: Najprv chcel problémy Samsung riešiť zvolávacou akciou, neskôr pristúpil k úplnému ukončeniu predaja.

Všetky informácie k téme nájdete v našom súhrnom článku z januára. Smartfónu Galaxy Note Fan Edition, ktorý predstavuje (už bezpečnú) reinkarnáciu „Note sedmičky“, sme sa tiež venovali v samostatnej bleskovke.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.