Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Samsung potvrdil, kedy predstaví Galaxy Note 8. Toto má ponúknuť

Zariadenie nadviaže na problematický Galaxy Note 7, stiahnutý z trhu.

Samsung oznámil termín konania ďalšieho Unpacked eventu (v New Yorku) v rámci ktorého plánuje predstaviť minimálne jednu očakávanú novinku. Bude sa napokon konať 23. augusta.

Bolo by veľkým prekvapením, keby nešlo o chystaný tabletofón Galaxy Note 8. Aj vzhľadom na predchádzajúce úniky či koncepciu pozvánky – figuruje na nej aj dotykové pero S Pen, typický „poznávací znak“ línie Galaxy Note.

zdroj: Samsung zdroj: Samsung

Termín 23. august sa v poslednom čase spomínal stále častejšie, pričom Samsung sa údajne snaží príchod novej vlajkovej lode uskoriť. Nielen kvôli konkurencii, ale údajne aj kvôli klesajúcim predajom línie Galaxy S8.

Samotný Galaxy Note 8 bude mať pred sebou neľahkú misiu. Ide totiž o priameho nástupcu „problémového“ Note 7, ktorý musel byť kvôli známym problémom s batériou stiahnutý z obehu. Určitý čas bol dokonca nejasný celý osud línie Note.

Čo sa vlastne stalo s Note 7? Pozrite si, ako sa situácia vyvíjala
Čo sa vlastne stalo s Note 7? Pozrite si, ako sa situácia vyvíjala

Veľký súhrn: Najprv chcel problémy Samsung riešiť zvolávacou akciou, neskôr pristúpil k úplnému ukončeniu predaja.

Ako upozornil web Phonearena.com, na webe sa zároveň objavili nové uniknuté obrázky zariadenia. Zachytávajú všetky strany tabletofónu.

Očakávaný Galaxy Note 8, zdroj: Phonearena.com Očakávaný Galaxy Note 8, zdroj: Phonearena.com

Tabletofón by mal disponovať 6,3 či 6,4-palcovým Super AMOLED displejom s rozlíšením 2 960 × 1 440 pixelov a pomerom strán 18.5:9 – čiže podobne ako v prípade línie Galaxy S8. V útrobách máme nájsť čipset Qualcomm Snapdragon 835 alebo Exynos 8895 (podľa regiónu) a 6 GB RAM (zrejme ako maximum). Chýbať nemá ani duálny fotoaparát, pričom Note 8 bude jedným z vôbec prvých telefónov od Samsungu, ktorý ponúkne túto funkcionalitu.

Stále je otázne, či nebude skôr predstavený napríklad Galaxy C10, ktorý má tiež disponovať duálnym fotoaparátom. No z pohľadu telefónov dostupných globálne (línia C je najmä pre Čínu) môže byť Note 8 prvým. Samozrejme, viacerí konkurenti už dnes ponúkajú duálne fotoaparáty pomerne bežne.

Chýbať ďalej nemá vylepšené dotykové pero S Pen, hlasový asistent Bixby či snímač odtlačkov prstov – podľa všetkého však nie umiestnený pod displejom. Spomína sa aj prípadná zvýšená odolnosť tela voči prachu a vode. Batéria má mať kapacitu 3 300 mAh.

Časť vrátených Galaxy Note 7 čaká recyklácia. Plánujú z nich extrahovať tony surovín
Časť vrátených Galaxy Note 7 čaká recyklácia. Plánujú z nich extrahovať tony surovín

Plány spoločnosti zahŕňajú rozobratie smartfónov na jednotlivé komponenty a ich následné rozpredanie, znovupoužitie alebo recykláciu.

Galaxy Note 8 (resp. Galaxy Note8) sa má ponúkať v niekoľkých farebných prevedeniach. Spomínali sa Black, Blue a Gold. Samotný predaj na trhu podľa všetkého začne v priebehu (resp. začiatkom) septembra. Cena však zrejme nebude nízka. Spomína sa dokonca 999 eur.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.