Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Operátori: Spotreba po zrušení poplatkov v EÚ výrazne narástla

Už mesiac a pol môžu klienti využívať služby v EÚ ako doma. V zahraničí sa spotreba výrazne navýšila.

Článok z 31. júla sme na vyznačenom mieste doplnili o nové informácie. 

Od 15. júna môžu zákazníci mobilných operátorov využívať služby v EÚ za ceny ako doma. Podľa tých našich sa to prejavilo vo výrazne vyššej spotrebe klientov.

Zákazníci Telekomu, Orangeu a O2 môžu služby využívať v zahraničí bez príplatkov, až na výnimky. 4ka neumožňuje v EÚ míňať minúty, správy a dáta z balíkov TO, poskytuje v ňom ale základné ceny ako pre SR.

Obrázok: istockphoto.com, dreamstime.com Obrázok: istockphoto.com, dreamstime.com

Telekom: Hlavne dáta

Operátor tvrdí, že jeho klienti začali využívať služby od zrušenia vyšších cien za roaming v EÚ výrazne viac. Najvyužívanejšími krajinami pre roaming majú byť Chorvátsko, Rakúsko, Česko a Nemecko.

„Po uvedení novej vlny regulácie roamingu sme zaznamenali niekoľkonásobné zvýšenie roamingovej prevádzky všetkých typov služieb. Stúplo nám využívanie hovorov, správ a v najväčšej miere mobilných dát,“ povedal hovorca Telekomu Michal Korec.

4ka ruší roaming v EÚ len napoly: Čo všetko v EÚ neplatí
4ka ruší roaming v EÚ len napoly: Čo všetko v EÚ neplatí

Operátor oznámil roamingovú ponuku. Pri paušáloch neumožní využívať služby ako doma.

Najviac dát pritom majú klienti prenášať v Chorvátsku, kým SMS a hovory vedú v Rakúsku.

Orange: Výrazný nárast

Aj Orange potvrdil, že zaznamenal niekoľkonásobne zvýšený záujem o využívanie roamingových služieb. Bližšie ale nešpecifikoval, o koľko narástla prevádzka pri jednotlivých typoch.

„Detailnejšie vyhodnotenie dopadov regulácie roamingu budeme mat k dispozícii po ukončení dovolenkovej sezóny,“ spresnila hovorkyňa Orange Alexandra Piskunová.

O2: Najviac Česko, rastú aj ďalšie krajiny

Zákazníci O2 využívajú v júli roamingové služby najviac v rámci Českej republiky. Nasledovať má podľa operátora Nemecko, Chorvátsko a Rakúsko.

ilustračná snímka ilustračná snímka

Z letných destinácií ľudia najviac využívajú dáta v Chorvátsku, Taliansku a Francúzsku. „Zároveň sa ukazuje, že dôjde k niekoľkonásobnému navýšeniu prevádzky aj v ďalších letných destináciách ako sú Bulharsko, Španielsko a Grécko,“ uviedla hovorkyňa O2 Tereza Molnár.

Detailnejšie informácie o náraste využívania služieb v zahraničí ale operátor neposkytol.

4ka: Dáta narástli o tretinu

Doplnené o 9:10: Hovorca 4ky Pavel Ďurík uviedol, že v posledných týždňoch aj nováčik zaznamenal nárast používania služieb zákazníkov v zahraničí. „Okrem regulácie je to spôsobené najmä prebiehajúcou dovolenkovou sezónou,“ tvrdí.

Dátová prevádzka v zahraničí mala narásť približne o tretinu. Od polovice júna do konca júla mali zákazníci najviac dátovať v Nemecku, Taliansku a Chorvátsku. Zákazníci majú väčšinou minúť jeden až dva balíky dát s 0,5 GB za 5 eur.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.