Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Maketa iPhone 7s unikla na fotkách, prezrádza sklenený zadný kryt

Modely iPhone 7s a iPhone 7s Plus by mali mať sklenený zadný kryt. Elegantne skryje antény a dovolí bezdrôtové nabíjanie.

Približne mesiac pred očakávaným oficiálnym odhalením nových iPhonov sa na reálnych fotkách objavila údajne maketa modelu iPhone 7s Plus, informuje portál 9to5Mac.

Vedenie antén nemá byť vďaka sklu rušivé (zdroj: 9to5mac.com) Vedenie antén nemá byť vďaka sklu rušivé (zdroj: 9to5mac.com)

Dizajn zariadenia nenaznačuje odklon od súčasných modelov. Namiesto hliníkového zadného panela však väčší z dvojice iPhone 7s má na fotkách sklenený zadný kryt. Škoda, že fotky neumožňujú pohľad na čelnú stranu prístroja.

Nabíjanie bez káblov vďaka sklu

Použitie skla by bolo v súlade so špekuláciami o použití bezdrôtového nabíjania pre nové iPhony. Práve sklenená ochrana telefónu má umožniť bezdrôtové nabíjanie namiesto káblového cez konektor Lightning.

U noviniek nemajú byť viditeľné ani prúžky pre antény, pretože signál cez sklo prejde ľahko bez rušenia. Sklo však nevedie teplo tak dobre ako kov a pre chladenie mobilu má Apple vraj pridať do nových iPhonov grafitovú vrstvu.

Špekulácie zatiaľ stále potvrdzujú bezdrôtové nabíjanie pre novinky (zdroj: 9to5mac.com) Špekulácie zatiaľ stále potvrdzujú bezdrôtové nabíjanie pre novinky (zdroj: 9to5mac.com)

Sklenenú zadnú stranu by mali byť oba „malé“ modely a teda aj 4,7-palcový iPhone 7s. Predpokladá sa, že Apple v septembri predstaví až trojicu nových iPhonov. Dátum odhalenia je však neznámy a u iPhone 8 aj otázny pretože sa objavujú neoficiálne informácie o oneskorení.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.