Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Telekom spúšťa platenie mobilom. Zatiaľ bez bánk

Operátor uvádza NFC platby v oficiálnej prevádzke. Mobilná peňaženka podporuje na úvod deväť telefónov.

Telekom prináša v spolupráci s kartovou firmou MasterCard plnohodnotné NFC služby. Umožnia platenie mobilom namiesto tradičných kariet od bánk. Podmienkou je predplatená dobíjacia karta MyWallet. Službu operátor uviedol ešte v beta prevádzke na sklonku minulého roka.

Klient si musí pre využívanie NFC kúpiť MyWallet kartu. Vydanie na tri roky stojí 9,95 eura. Poplatok sa ale zákazníkovi vráti cez odmeny:

  • päť eur za prvé dobitie
  • desať eur za dobitie 50 eur na kartu MyWallet

Riešenie umožňuje vydávať a obsluhovať virtuálne karty na diaľku. Zákazník tak nemusí fyzicky navštíviť pobočku a karta môže byť vydaná v priebehu niekoľkých minút. V predajni sa však musíte zastaviť, aby ste získali NFC SIM kartu.

Pozrite sa, čo potrebuje zákazník, aby mohol využívať NFC:

  • aplikáciu MyWallet
  • podmienkou je kompatibilný mobilný telefón s NFC SIM kartou
  • SIM bude Telekom bezplatne vymieňať (ide o formát podporujúci i LTE sieť)
MyWallet MyWallet MyWallet MyWallet MyWallet MyWallet

MyWallet

Aplikácia je voľne stiahnuteľná z obchodu Google Play (Android) – zobrazí sa len v prípade kompatibilných telefónov. NFC od Telekomu aktuálne podporuje deväť zariadení:

  • Samsung: Galaxy S4, Galaxy S3 Mini, Fame, Young, Galaxy S4 Mini
  • Sony: Xperia Z, Xperia Z1, Xperia M, Xperia L

Ak bude chcieť zaplatiť mobilom viac než 20 eur, stačí zadať PIN kód. Možnosti dobíjania MyWallet karty sa postupne rozšíria – k bankovému prevodu neskôr pribudne dobíjanie cez Telekom faktúru a kredit, uviedol operátor.

Na úvod bez bánk. Rokuje sa

Onedlho by chcel Telekom do služby pridať aj vernostné karty, zľavové kupóny či vstupenky na podujatia. „Mobilný operátor má dobrú pozíciu, aby dokázal integrovať služby. Doteraz nikto nemal takéto riešenie,“ vraví senior manažér Telekomu Peter Helexa.

Telekom zatiaľ neponúkne NFC služby so slovenskými bankami. „Spolupráca s bankami je pre nás veľmi dôležitá. Dnes rokujeme s viacerými, aby sme ich do mobilnej peňaženky pridali,“ prezradil Helexa.

Zákazník bude mať okrem platenia cez mobil zároveň aj klasický plastový variant MyWallet. „Bankomaty dnes ešte nefungujú bezkontaktným spôsobom,“ ozrejmil Helexa.

Platenie NFC už ponúkajú všetci traja mobilní operátori. V minulom roku spustili takúto službu Orange i O2, zatiaľ len v spolupráci s Tatra bankou.

Doplnené dnes o 11:45: NFC platby sú nateraz dostupné iba pre zákazníkov s paušálmi. Pre zákazníkov s predplatenkami a firemných klientov pribudnú v priebehu tohto roka.

Zároveň platí obmedzenie – jeden zákazník môže mať iba jednu MyWallet kartu. Do budúcna by takýto limit mal padnúť, dodal operátor.

Operátori spojili sily s kartovou spoločnosťou

Nová mobilná platforma Trevica kartovej firmy MasterCard chce v spolupráci s operátormi priniesť rýchlejší vývoj mobilných platieb na Slovensku. Do projektu sa zapoja Orange, Telekom a O2. MasterCard to oznámil ešte v apríli. Výhodou pre banky je, že sa môžu pripojiť k platforme a hneď získať prístup ku všetkým mobilným operátorom na Slovensku.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.