Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Telekom spustil LTE sieť v Košiciach. S rýchlosťou do 150 Mbit/s

Operátor dnes sprístupnil LTE sieť v metropole východného Slovenska.

Sieť štvrtej generácie je od dnešného dňa dostupná aj v Košiciach. Spustil ju Telekom, ktorý touto sieťou pokrýva 35 percent populácie. LTE má v pláne naďalej rozširovať.

Sieť je v Košiciach dostupná s teoretickou rýchlosťou 150 Mbit/s v smere sťahovania dát a 50 Mbit/s v smere odosielania dát. S touto rýchlosťou sú dostupné časti Severné Mesto, Stredné Mesto, Košice II, Košice III a ďalšie.

Širšia časť mesta a okolia je pokrytá LTE sieťou s rýchlosťou 73 Mbit/s pre download a 23 Mbit/s pre upload. Dostupnosť 4G siete v Košiciach od Telekomu si môžete skontrolovať na webe operátora.

Doteraz bola rýchlosť 150 Mbit/s dostupná iba v Bratislave. V ostatných častiach Slovenska ponúka rýchlosť 73 Mbit/s.

Ďalšie rozširovanie siete má Telekom potvrdiť ešte dnes, správu budeme aktualizovať.

Doplnené: LTE sieť dnes spustil operátor aj v Žarnovici a Malackách s rýchlosťami do 73/23 Mbit/s. Spolu je sieť dostupná už v 38 mestách.

LTE: Mapa pokrytia LTE: Mapa pokrytia

Orange spustí komerčnú prevádzku a odhalí pokrytie 7. júla, LTE budú môcť využívať zákazníci aj na hudobnom festivale Pohoda. Do konca roka má pokryť 24 miest. Sieť prinesie i štvrtý operátor Swan, služby vraj poskytne od jesene. Do konca tohto roka vybuduje 4G sieť v Bratislave a Košiciach O2. Masívnejšie rozširovanie novej siete má pokračovať v roku 2015.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.