Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Samsung Galaxy S7 má dostať skener dúhovky. Z ceny sa nám možno zatočí hlava

Po tohtoročnom, už aj tak drahom modeli, sa situácia zrejme nezlepší.

Súčasná vlajková loď Samsungu bola pri predstavení kritizovaná za svoju pomerne vysokú cenu. Kórejský výrobca však pravdepodobne „neustúpi“ a budúci rok ponúkne podľa webu PhoneArena smartfóny Galaxy S7 ešte drahšie. Kompenzáciou by však mal byť skener dúhovky.

V nasledujúcej generácii smartfónov Samsung Galaxy tak popri snímači odtlačkov prstov nájdeme aj ďalšiu formu biometrickej autentifikácie. Skener dúhovky však pritom nie je novinkou – je napríklad súčasťou nedávno predstavených vlajkových lodí Microsoftu.

Protihodnotou tejto novej funkcie však bude podľa správ ešte vyššia cena než pri smartfóne Galaxy S6. Taktika Samsungu pre budúci rok tak zrejme bude presným opakom pomerne úspešného Xiaomi. Konkrétnu sumu ale zatiaľ nepoznáme.

Smartfón Galaxy S7 by mal byť ponúkaný hneď v niekoľkých variantoch. Okrem dizajnu či veľkosti sa budú s veľkou pravdepodobnosťou líšiť aj čipsetmi – skloňujú sa Snapdragon 820Exynos 8890. Možný je aj návrat Micro SD slotu či použitie displeja typu Force Touch. Otázny je však prechod na 4K rozlíšenie.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.